01/09/2017

Nikolův první nápad na Dustee

Nikola je otcem myšlenky, projektu a dvou dětí, které nadevše miluje. Jeho zápal pro problematiku čistoty ovzduší je nakažlivý a rád předá informace všem, kteří chtějí naslouchat a něco změnit. Rád by se dočkal dne, kdy nebude muset každý den koukat na smogovou předpověď a může bezstarostně vyjít s dětmi ven. Všechny dosavadní Nikolovy kroky směřují k tomu, aby tento den nastal co nejdříve. Své zkušenosti z představenstva akciové společnosti města Olomouc, projektovým managementem a působením ve funkci provozního ředitele v neziskové organizaci Čisté Nebe o.p.s. zužitkovává právě na projektu Dustee.

13/09/2017

První krůčky

Po přestěhováni sebe i své rodiny z Olomouce do Ostravy začal trpět Nikola respiračními onemocněními způsobené špatným stavem ovzduší na Ostravsku. Znečištění, způsobené převážně zvýšenou prachovou koncentrací. Přesně tohle byl pro Nikolu impuls k vývoji malých, přesných a chytrých měřících zařízení pro každou rodinu, sportovce a nebo město.

25/11/2017

Přihlášení do podnikatelského akcelerátoru Green Light

01/01/2018

Akcelerace v rámci programu Green Light

Akcelerace v rámci programu Green Light

06/01/2018

První člen týmu – Radim

Pokud je Nikola otcem myšlenky, Radim ji vdechl život. Pokud jej nepotkáte zrovna na horách, kole nebo v posilovně, pravděpodobně se věnuje vymýšlení nových technických řešení a nebo rozpracovává projekt, který ostatním vyrazí dech. Se svým know – how nabytým ze studií na VUT v Brně a z dvouleté pozice software specialisty úspěšně realizoval projekt EnLog zaměřený na optimalizaci spotřeb energie. Radim pro společnost Dustee zastřešuje kompletní vývoj elektroniky, jeho rady a zkušenosti jsou nenahraditelné na poli IoT a jeho nadhled z oblasti financování, strategie a řízení start-upu je vyjímečným přínosem týmu.

21/01/2018

Druhý člen týmu – Ondřej

Ondřej je velký fanoušek výpočetní techniky a vývojář v technologiích společnosti Microsoft, jeho hlavním zájmem jsou kromě počítačů také cestování a automobily. Aktuálně studuje poslední ročník inženýrské aplikované informatiky na Vysoké škole báňské v Ostravě a v minulosti zkusil jaké je to žít, studovat a pracovat ve Finsku a Jižní Koreji. Již od útlých let byl kreativní a neustále hnán touhou tvořit něco nového a přinést na trh produkt, který přinese ostatním lidem užitek. V týmu Dustee se věnuje vývoji a návrhu UI mobilních aplikací, webu a stojí za backendem, který sbírá informace z našich produktů.  

10/03/2018

Třetí člen týmu – Lukáš

Lukáš má bohaté zkušenosti s cestováním, pobytem v zahraničí a přehled o aktuálním dění. Střední školu dokončil ve Spojených Státech Amerických a při svém studiu na vysoké škole si zkusil, jaké to je rok studovat MBA v Soulu. Během svého ročního pobytu v Soulu zjistil, jaké to je rok necítit vůni čerstvě posekané trávy a proč většina lidí používá roušku přes ústa. Motivovaný myšlenkou technologické firmy spojující poznatky nabyté ze studia na fakultě strojní, zkušenosti z obchodu a zážitkem ze Soulu, se připojil k týmu Dustee krátce po vzniku.

12/04/2018

Výhra na start-up show Green Light

Výhra na start-up show Green Light

Podařilo se nám přesvědčit jak publikum, tak i náročnou porotu o realizovatelnosti našeho záměru a odnesli jsme si krásné 3 ceny, včetně ceny hlavní. Kromě cen jsme si, ale také odnesli mnoho skvělých rad a postřehů.

26/04/2018

T-Mobile rozjezdy 2018

T-Mobile rozjezdy 2018

S našim projektem Dustee jsme se v rámci T-Mobile rozjezdů umístili na druhém místě z 30 vybraných projektů Moravskoslezského kraje.

03/05/2018

Vznik Dustee Technologies s.r.o.

Ve čtvrtek 3.5.2018 jsme přešli od nápadu s pár nadšenci k plnohodnotné společnosti s ručením omezeným. Děláme vše pro doručení prvních verzí produktu a zahájení prvních měření v Ostravě!