Projekt Čistá Školka

Pokud jste nás trochu sledovali nebo na nás sem tam narazili v médiích, určitě Vám nemohlo uniknout, že jsme se poměrně často o zmínili o nějaké “Čisté Školce”. Jsme rádi, že Vám můžeme oznámit úspěšné rozjetí stejnojmenného projektu, který si klade za cíl zmapovat situaci v našich školkách na Ostravsku a ve spolupráci s našimi partnery Philips a Čisté Nebe o.p.s. navrhnout změny, které školkám pomůžou v péči o zdraví našich nejmenších ratolestí.

 

Projekt Čistá Školka je primárně o vzdělávání a alespoň částečné ochraně našich dětí. Zejména v mladém věku dokáže polétavý prach negativně ovlivnit zdraví dítěte a pokud to je v našich silách, proč proti tomu nezabojovat. V rámci projektu budeme měřit hodnoty znečištění polétavého prachu ve 20 školkách.

 

Na základě těchto měření navrhneme opatření pro každou školku a 10 školkám s nejnepříznivějšími výsledky společnost Philips daruje čističku vzduchu. Pro nás – Dustee – je to první projekt podobného typu. Rádi bychom teď vychytali poslední mouchy a postupně rozšířili takováto měření do každé školky, aby se vedoucí školky mohly v jakoukoli dobu rozhodnout, zda-li je rozumné jít s dětmi ven či nikoli a přijme odpovídající rozhodnutí.

 

Do projektu Čistá Školka se zapojily následující školky:

 

Radvanice

Mš  Ostrava Radvanice

Mš  Ostrava Radvanice – Bartovice

 

Klimkovice

Mš Klimkovice

Mš Klimkovice

 

Frýdek-Místek

MŠ Sněženka FM

MŠ Sněženka FM

MŠ Sněženka FM

MŠ pohádka FM

 

Ostrava- Jih

MŠ Zlepšovatelů Hrabůvka

MŠ Šponarova Hrabůvka

MŠ J. Maluchy 13, Ostrava-Dubina

MŠ Předškolní, Ostrava-Výškovice.

MŠ Tylova, Ostrava-Zábřeh

 

Ostrava- Poruba

Mateřská škola, Ostrava-Poruba, Dvorní 763, příspěvková organizace

Mateřská škola, Ostrava-Poruba, Ukrajinská 1530-1531, příspěvková organizace

 

Ostrava – Svinov

ZŠ a MŠ Ostrava-Svinov, p. o.

 

Havířov

MŠ Radniční

MŠ Reslova

Vratimov

Mateřská škola Vratimov

 

Datyně

MŠ Horní Datyně

 

Už nyní plánujeme rozšíření projektu na celé Ostravsko. Pokud jste školka, ozvěte se nám a vymyslíme to!

 

Velice nás těší, že se s podporou kraje, soukromých organizací a i neziskových organizací mohou organizovat projekty, které mají smysl. O výsledcích se s Vámi podělíme co nejdříve a každé školce navhneme individuální opatření.

 

Budeme rádi, pokud se zapojíte do diskuze na našich Facebookových stránkách.

 

Za Dustee, Lukáš.

Sledujte nás, co děláme!

Budeme Vás průběžně informovat o dění v Dustee, sdělíme porovnání čističek vzduchu a nebo se nás můžete na cokoli zpetat. Je to jen na Vás!