Často kladené dotazy

Kdo jsme a co tady děláme? 
Kdo jsme? 

Ve stručnosti – jsme technologický start-up působící na poli senzorické IoT sítě.

Pokud to trochu rozvedeme, jsme hlavně nadšenci do nových technologií a možností, jaké internet věci přináší. Začali jsme jako myšlenka v akcelerátoru VŠB – TU Ostrava a po vítězství v několika soutěžích pokračovali ve vývoji produktu v Moravskoslezském Inovačním centru.

Co děláme? 

Nabízíme nástroj pro vytvoření cenově dostupné, senzorické sítě pro města s možností umístění i do domácností či firem. Základním kamenem naši sítě je platforma Dustee Sense, na které umíme postavit až několik desítek různých kombinací produktu. Ať už se jedná o použité senzory, napájení, životnost na baterii či měření venkovního nebo vnitřního prostředí. 

Proč bych měl měřit s vámi?

Poskytujeme kompletní řešení od dodání a namontování jednotek, zprovoznění, zobrazení naměřených hodnot ať už na webovém rozhraní či fyzicky na obrazovce, analýze dat, návrhu opatření až po servis námi dodávaných jednotek.

Spolupracovali s námi i společnosti, jakými je Philips. Za dobu naši existence jsme vyhráli několik soutěží a získali skvělou publicitu v tisku. Umíme s Vámi vytvořit projekt na míru a využít našich zkušeností a kontaktů tak, aby se o projektu vědělo. Na základě získaných dat navrhneme opatření a další postup.

Jaké jsou výhody vašeho zařízení?

Komunikujeme na nejmodernější IOT síti v Evropě, což nám umožňuje provozovat naše zařízení naprosto kdekoli, bez zařizování přístupů do lokálních sítí.

Díky optimalizovanému systému dokážeme měřit nezávisle na zdroji napájení až 3 měsíce a nabídnout dobíjení solárním panelem.

Jak přesné je vaše zařízení?

S našimi prachovými senzory měříme PM1 (0,3 – 1µm), PM2,5 (0,3 – 2,5µm) a PM10 (2,5 – 10µm) s maximální odchylkou 10% a rozsahem 0 – 1 000 µg/m3.

Volitelně měříme koncentrace: TVOC, CO2, CO, H2S, NO, NO2, O3, SO2

Kdy můžu zakoupit první produkt?

Usilovně pracujeme na tom, aby finální produkt byl volně k dispozici na trhu v první polovině roku 2019. Do té doby s našimi prvními zákazníky a partnery testujeme předprodukční verze, abychom vychytali všechny zbývající mouchy a přidali funkce, které si naši zákazníci žádají. 

Proč bych měl měřit?

Měření = data. Data, na kterých umíme provádět analýzy, lokalizovat problém a lokálně ho řešit. Města už nemusí věštit z křišťálové koule, jaké opatření přijmout a jak to ovlivní danou lokalitu. Najednou budou mít v ruce data o nejčistší čtvrti pro developery, dokážou řešit dopravu, zavést nízkoemisní zóny kde mají smysl a přijmout další opatření, která se jim hned projeví. S daty nemusíme plýtvat penězi na pokusy.

Domácnosti zjistí, kde je problém a co to může být. Třeba konečně zjistíte příčinu vyrážky, co Vás už tak dlouho trápí. Bolí Vás často hlava, jste unavení, ve stresu a trpíte závratěmi? Nemůže to být třeba tou truhlou po babičce, co máte u postele místo nočního stolku a jejím vylučováním organických těkavých látek? Nebo třeba nově udělaným sádrokartonem?

Máte v rodině astmatika? Pojďme monitorovat stav ovzduší u Vás doma a v okolí vašeho bydliště v závislosti na zdravotním stavu Vašeho dítěte. Najdeme určitý vzor a umíme předpovědět záchvat v závislosti na kvalitě ovzduší ještě předtím, než se vůbec něco stane. Upozornění Vám přijde na mobil. I tohle umíme.

Měření není jen pro analytiky a “geeky”. S našimi vědomostmi a nástrojem Vám řekneme co se kolem Vás děje, kde je problém a jak ho řešit. 

Chytré lavičky?

“Chytré lavičky”, nakoupené v nemalém množství za nemalé peníze městy. Že si nabijete mobil a připojíte k WiFi hotspotu umí být praktické, ale s konceptem chytrého města to nemá nic společného.

My se na chytré město díváme jako na celek. Celek, který je řešen koncepčně s předem naplánovanými kroky a nástroji k měření úspěšnosti / neúspěšnosti přijatých opatření.

Koncept chytrého města by neměl lidem nabíjet mobilní telefony, ale zpříjemnit jim život ve městě. Ať už se jedná o plánování dopravy tak, aby co nejméně kontaminovala sídliště, plánování vyvážení popelnic ne na den v týdnu, ale podle naplněnosti a nebo přesné lokalizace volného parkovacího místa tak, abychom nemuseli jezdit autem 40 minut po centru stylem brzda – plyn. 

0

Váš košík